Fort Anioła w Świnoujściu - Starsze Newsy
29
maja
2018
29 maja 2018

02.06 i 03.06 Fort Anioła nieczynny

W związku z organizacją dużej imprezy w najbliższą sobotę i niedzielę Fort Anioła będzie zamknięty dla ruchu turystycznego. Za utrudnienia przepraszamy.

2
lipca
2017
2 lipca 2017

Bursztynowa gorączka opanowuje Świnoujście!

Od 2.07 zapraszamy do drugiej ju?? "Kopalni bursztynu"

Nasza nowa atrakcja okazała się na tyle dużym sukcesem, że postanowiliśmy wyjść z nią poza ramy Fortu. Przez dwa najbliższe miesiące pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia "Kopalni bursztynu" na plaży. Kopalnia znajduje się przy wejściu na plażę od ulicy E. Gierczak.

Zasady zabawy są proste:

  • Złap w swoje ręce specjalne sito i rozpocznij wydobycie pradziwego Złota Bałtyku!
  • Znajdź jak największe okazy bursztynu i zabierz je ze sobą do domu!
  • Weź udział w rywalizacji z rodziną i przyjaciółmi!

Więcej informacji:

fortaniola@gmail.com

601 767 171 

21
kwietnia
2017
21 kwietnia 2017

Wielkie otwarcie "Kopalni bursztynu"

Już 29.04.2017r. zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej najnowszej atrakcji!

Wraz z nadejściem długiego weekendu majowego udostępniamy naszym Gościom nową atrakcję, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. W sobotę 29.04 od godziny 11:00 przy Forcie Anioła rozpocznie się prawdziwa "gorączka bursztynu". Otwarcie uświetni swoją obecnością pan Eryk Popkiewicz - archeolog i znany w Europie wykonawca biżuterii z bursztynu i srebra. W tym dniu przewidziane są również bilety w promocyjnej cenie 8zł. "Kopalnia" czynna będzie w godzinach 11-16, a kopanie rozpoczynać się będzie co pół godziny.

Serdecznie zapraszamy!

2
września
2016
2 września 2016

Piękno ludzkiego ciała...

Wystawa twórczości Bernadety Pewniak

Wystawa pokazuje malarski dorobek Bernadety Pewniak z ostatniego roku. W sferze zainteresowań artystki są portrety, akty, kwiaty i inne. Charakterystyczne dla artystki są prace przedstawiające kobiety malowane na deskach, połączone z metaloplastyką - świecznikami.

Ekspozycja prezentuje różne oblicza ludzkiego ciała. Podziwiać można akty, portrety, abstrakcję. Autorka prac mieszka i tworzy w Koszalinie, gdzie należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki.

Jej motto brzmi: Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja - mówiącym malarstwem. ~ Symonides z Keos

Wystawę będzie można podziwiać w galerii Fortu Anioła do końca listopada. Serdecznie zapraszamy!

16
sierpnia
2016
16 sierpnia 2016

Michał Kindt - rzeźba w drewnie i nie tylko...

Nowa wystawa w galerii

Do 27.08.2016r. można podziwiać w galerii Fortu Anioła prace pana Michała Kindta. Michał Kindt urodził się w 1982r. Obecnie zamieszkuje Świnoujście. Historia Michała z drewnem i sztuką zaczęła się dość wcześnie, ponieważ jego ojciec prowadzi pracownię zajmującą się stolarstwem artystycznym i renowacją mebli. Dzięki temu Michał mógł poznać różne gatunki drewna, techniki obróbki i sposoby eksponowania walorów estetycznych tego materiału. Twórczość jest jego pasją, sposobem na wyrażenie siebie. Michał w trakcie tworzenia prac stara się przelewać na nie swoje emocje. Każda forma jest jedyna i niepowtarzalna, inspirowana chwilowym impulsem z otoczenia twórcy. Michał bardzo lubi eksperymentować z farbami i technikami malarskimi, łącząc je z drewnem i innymi materiałami. .W swoich pracach wykorzystuje różne gatunki drewna w zależności od pożądanego efektu dekoracyjnego. Oprócz form typowo dekoracyjnych interesuje go też tematyka społeczna, stara się w rzeźbach obrazować prawidła, przywary społeczne i relacje międzyludzkie. Zapraszamy!

FORT ANIOŁA

ul. Jachtowa dz. 158, 72-600 Świnoujście

tel/fax +48 91 321 35 71, tel. 601 76 71 71,

fortaniola@gmail.com

× =