Amberium – Świat Bursztynu

Nasze zamiłowanie do bursztynu spowodowało, że wyszliśmy z tym tematem poza mury Fortu. Wszystkim miłośnikom „złota Bałtyku” pragniemy przedstawić nowe miejsce na mapie naszego Miasta – Amberium.

Bursztyn hipnotyzuje ludzi od wieków, a u poławiaczy tego kamienia wywołuje rodzaj gorączki, w której niejednokrotnie zapominają oni o obowiązującym prawie i własnym bezpieczeństwie. Jaka tajemna moc tkwi w bursztynie? Co czyni go tak cennym, choć wydawać by się mogło, że powszechnym?


Poznaj razem z nami świat bałtyckiego złota: jego formy, zapach, zastosowanie i historię. Przekonaj się o właściwościach zdrowotnych bursztynu, a wyjątkowe kosmetyki z jego zawartością przywieź dla swoich bliskich, jako praktyczny i nietuzinkowy podarunek znad morza!
Zobacz zapierającą dech w piersiach kolekcję biżuterii z bursztynu oraz wyjątkowe prace rękodzielników, którzy łączą go z drewnem, srebrem, a nawet złotem!


To nie wszystko. W naszym warsztacie będziesz mieć okazję spróbowania swoich sił w procesie szlifowania, polerowania i nawiercania bursztynu. Może samodzielnie uda Ci się stworzyć niepowtarzalny wisior lub pamiątkę?

Amberium to
● Niebywałe eksponaty do obejrzenia
● Ciekawa historia na wyciągnięcie ręki
● Sklep z biżuterią i kosmetykami z bursztynu
● Warsztat bursztynniczy na żywo
● Niebanalne pamiątki