Atrakcje

Sala Wikingów

Sala Wikingów to nietypowa sala muzealna, w której wszystkie eksponaty można przymierzać, dotykać i pozować z nimi do zdjęć. Znaczna część znajdujących się w sali przedmiotów to repliki, ale znajdą Państwo też oryginały. Bezpośrednie obcowanie z akcesoriami pochodzącymi z różnych epok stwarza niepowtarzalną okazję do porównania rodzajów broni, uzbrojenia. To także niezapomniana lekcja historii dla najmłodszych, którzy mają okazję przekonać się jak ciężki ekwipunek towarzyszył rycerzom, żołnierzom i jak wiele trudu kosztował ich czas walk oraz wojen.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie salą pozwoliliśmy sobie przygotować specjalne eksponaty dla najmłodszych odwiedzających. Skórzane chełmy, drewniane miecze, topory i tarcze są bezpieczne dla dzieci, które w pełni mogą korzystać z przywileju dotykania eksponatów.

Wyjątkowa kawiarnia

Kawiarnia mieści się w jednym z największych dostępnych dla Państwa pomieszczeń – Sali Kominkowej, do której wstęp jest oczywiście bezpłatny. Zapraszamy na miody pitne, wina, kawy i herbaty. Podczas letnich upałów Sala Kominkowa oferuje Państwu przyjemny chłód, który gwarantują dwumetrowej grubości mury wykonane z pruskiej cegły. Państwa oczy cieszyć będą stałe i gościnne wystawy szkła artystycznego, rzeźb, obrazów, a także zachwycającej i niespotykanej biżuterii z bursztynu. W nieco mniej pogodne i chłodniejsze dni odnaleźć można u nas ciepło przy rozpalonym kominku. To właśnie w Sali Kominkowej organizujemy wernisaże, koncerty, a także biesiady dla grup zorganizowanych.

Niezwykły taras

Koronę Fortu Anioła wieńczy obszerny taras, z którego widok roztacza się na sąsiadujący z obiektem Park Zdrojowy, a także fragment ujścia rzeki Świny do morza. Na przeciwległym brzegu obserwować można pracujące w porcie dźwigi. Udostępniony przez nas taras jest wyjątkowy ze względu na znajdującą się na nim grubą warstwę ziemi, będącą pozostałością jeszcze po czasach pruskich. Zielona trawa, krzewy róż i ławeczki tworzą w tym miejsu zupełnie nieoczekiwany i zaskakujący nastrój. Ze względu na Państwa bezpieczeństwo ze zwiedzania wyłączony został betonowy bunkier. Zarówno schody, jak i pozostała konstrukcja znajdują się w niewystarczająco dobrym stanie technicznym, by mogły obsłużyć ruch turystyczny.

Sala nawigacji

Sala nawigacji posiada zbiór sprzętu nawigacyjnego z okrętów polskich, radzieckich i byłego NRD. Jest to prywatny zbiór jednego z mieszkańców Świnoujścia przekazany na rzecz Fortu Anioła. W kolekcji znajdują się eksponaty z lat 1960 – 1990. Można tu obejrzeć barografy – przyrządy do pomiaru i rejestracji ciśnienia atmosferycznego, kompasy magnetyczne, zegary okrętowe, sekstanty nawigacyjne służące do wyznaczania pozycji statku w/g pomiaru słońca i gwiazd, wiatromierze, kule żyrokompasów, pojemniki na mapy i wiele innych sprzętów okrętowych. W sali tej znajduje się także zbiór banderek z czapek marynarskich, z okrętów różnych państw nadbałtyckich.

Biesiady i ogniska

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane na ogniska, grille i biesiady. Na Państwa życzenie możliwe jest przygotowanie cateringu, a także zorganizowanie dodatkowych atrakcji, takich jak koncerty i pokazy, rzut włócznią czy strzelanie z łuku. Zapewniamy pełną obsługę, najlepszą muzykę i wspólną zabawę. Jednocześnie informujemy, że ze względu na to iż fort jest obiektem zabytkowym i obsługuje ruch turystyczny, godziny imprez ustalane są indywidualnie. Skontaktuj się z nami, aby ustalić dogodny termin.

Wystawy i koncerty

Na terenie Fortu Anioła prowadzimy aktywną działalność kulturalną. Chętnie witamy w naszych progach wystawy twórców lokalnych, ogólnopolskich i europejskich. Obrazy, rzeźby, ikony, fotografie, instalacje artystyczne, ręcznie robiona biżuteria z bursztynu i srebra – wszystkie gościły już w naszej Sali Kominkowej, która połączona jest z kawiarnią. Co jakiś czas organizujemy także koncerty. O wszelkich nowościach informować będziemy Państwa w dziale Aktualności

Kopalnia bursztynu

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej atrakcji! Od maja 2017r. przy Forcie Anioła z powodzeniem działa nowa atrakcja – Kopalnia bursztynu. Zasady zabawy są proste: Złap w swoje ręce specjalne sito i rozpocznij wydobycie prawdziwego Złota Bałtyku! Znajdź jak największe okazy bursztynu i zabierz je ze sobą do domu! Weź udział w rywalizacji z rodziną i przyjaciółmi! Zabawa trwa 15 minut. Grupy zorganizowane od 15 osób prosimy o wcześniejszy kontakt i rezerwację. Dla gości indywidualnych „Kopalnia” czynna jest od maja do września. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami poprzez nasz formularz kontaktowy